BMW,Audi,Mercedes,Porsche Multimedia navigation Solution Center - MERCEDES Online SCN

İletişim : Bizi Arayın +90 532 208 30 88 Contact Us Icon Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

www.navigatepark.com
ÖZEL ÇÖZÜMLER SUNAR
×
 x 

Sepet boş
Shopping cart
Sepet boş

SCN nedir?
SCN (Yazılım Kalibrasyonu) Mercedes Benz gereksiz yazılım güncelleme sistemi arızasını önlemek için kullanılır.
Aslında, SCN kodlaması da izinsiz parça sirkülasyonunu önleme anlamındadır. Mercedes araçlarında  KM saati, ECU, şanzıman, Comand vb. gibi ana parçaların araca  senkronize olması için SCN kodlamasından geçmesi gerekir, aksi takdirde düzgün çalışmaz.

SCN kodlamasını başlatmadan önce, Mercedes Benz'e online SCN talebi bildirilmesi gerekir. Bunun iki yol vardır, Online ve Offline,
Online için yetkili servis olmanız gerekir. Yetkili servis talep oluşturur ve benz sunucusunun araç veritabanına gider. Bu işlem resmidir ve daha sonra bir SCN koduyla sistem geri bildirim alır..
Offline olarak yapılması E-mail yoluyla gerçekleşir. Sistemin ilk kullanım döneminde W204 (2007) W212 W221 W207 için bileşenlerin değiştirilmesi gerektiğinden SCN kodlaması zorunluydu, bu sayede kullanılmış veya çalınmış parça kullanımı engellenmiş olmaktadır.

Neden Yazılım Kalibrasyon (SCN) Kodlaması önemlidir?

Çünkü araçla ilgili sorun yaşıyorsanız, sorunun yazılımsal olması ve SCN kodlamasının  bu sorunu çözmesi  mümkündür. Yetkisiz teknisyenler bu sorunu çözemez, çünkü yalnızca yetkili teknisyenler Mercedes-Benz sunucusuna erişebilir.

Yeni bir Elektronik Şanzıman Kontrol Cihazı (ETC) veya yakıt kontrol ünitesi (ME) takıldığında yazılımı güncellemek için SCN kodlaması gereklidir. Mercedes Benz'deki sistemlerin çoğunda, değiştirildikten sonra SCN kodlaması gerekir. Bu sistemler arasında; SRS hava yastığı ünitesi, 722.9 şanzıman ünitesi değişimi, Şanzıman modülü, SAM, ABS, ESP kontrol ünitesi, COMAND sistemi, akıllı far  ve ECU bulunur. Başarılı bir program sürecinin tamamlanması için Mercedes-Benz Teknik Servis Merkezi'nden ağ yetkilendirmesi yapılmış olması gerekir. Yetkisiz teknisyenler bunu yapamaz.

SCN kodlamaları için Navigatepark Mercedes Benz desteğine sahip bir firmadır. 

 

 

Kodlama

Değişim yapılmış kontrol üniteleri araç özelliklerine göre çalıması için kodlanması zorunlu bir işlemdir.

Orijinal programlar ile fabrika standartlarında bu işlemleri gerçekleştiriyoruz.

Diagnostik Test Cihazları


 ISTA+

XENTRY

ODIS

PIWIS

 


 

Özel Sipariş

Araca özel gelmesi gerek ürünleri sipariş verip geri hizmetini vermekteyiz.

Bekleme süresi 12-16 iş günüdür.

Mekanik ve Boya

Boyama
Bazı iyileştirmeler için boyama işlemi yapılması gerekir. Bu gibi hallerde aracın boya koduna göre konusunda uzman kişiler ile anlaşmalı boya atolyelerinden destek alıyoruz.

Mekanik
Yapılan donanım eklemelerı bazan araçta mekanik destek almamızı gerektirir. Bu gibi durumlar için anlaşmalı olduğumuz mekanik atolyelerden sizin adınza destek alıyoruz.